Zpět na úvodní stránku Tuning telefonů CMD Popis servisního menu Hry, programy, knihovny a další aplikace Soubory ke stažení Fórum, SMS, odkazy Napište mi e-mail

Jak zhotovit integrovanou anténu u Sony

©Bezy 2003


Takhle vypadal můj foun když jsem si ho koupil:
Na CMD-SITE jsem si přečet článek o úpravě antény, ale protože sjem se nemohl odhodlat tak jsem dlouho fakčil pouze se sundanou vrchní částí antény a signál jsem chytal pomocí do spirály namotané z cínu, kterou jsem měl ve zbytku původní antény:
Po čase jsem se rozhoupal k úplnému odrstranění antény takže jsem nejdřív kompletně vybrakoval vnitřek:
Vzal jsem si modelářskou frézku a pár šmirglů a dal se do díla:
Po finálním jemném zabroušení jsem vzniklou díru přelepil páskou:
Namíchal si epoxid (je lepší to s tvrdidlem o pár kapek přehnat protože výsledný epoxid bude tvrdší a bude se líp brousit). Epoxid jsem zevnitř nalil do po zalepení vzniklé díry:
A nechal 24 hodin zatvrdnout (lepší je to nechat 48 hod) poté jsem sloupnul pásku a povrch zahladil šmirglem (Pokud tam zbydou jemné nerovnosti, tak je nejlepší je stříknout tmelem ve spreji a po zatvrdnutí znovu zabrousit). Povrch by měl být úplně hladký protože barva nerovnosti dost zvýrazní. Dál jsem připravoval baterku na přestříkání. Povrch jsem zdrsnil šmirglem stačí jen jemně a ne tak masivně jak jsem to dělal já. (Původni povrchová vrstva tam klidně může zůstat, ale pokud jí někde sundáte tak všude, jinak to bude vidět!)
Kryt jsem polepil elekrikářskou (pružnou) páskou. Proč? Poznáš sám, až se budeš snažit zalepit stříbrné bočnice… Taky je vidět tmel na epoxidu.
Teď samotný nástřik. U mé barvy (použil jsem fialovou metalitickou barvu ve spreji) jsem stříkal 3x po 5-ti minutách, ale to záleží na barvě…
Mobil už stačí složit, ale pozor na uchycení antény! Já ji mám z pocínovaného drátku asi 8cm dlouhou, ale lepší by byl postříbřenej nebo pozlacenej drátek. S tvarem antény je asi největší piplačka, ale to si bude každý udělat sám, tzn. máte li  malý signál, tak stačí zkoušet různé tvary a natočení antény… Anténu jako takovou jsem připájel na kontakt staré, ale pozor nepoužívejte trafopájky, mohly by zničit některé itregrované obvody -> foun KAPUT! Doporučuju mikropájku. Jo možná ještě bude potřeba zevnitř vybrousit část epoxidu, aby se tam vešla ta hrouda cínu, kterou jste určite uchytili anténu.


A když jsem svýho miláčka ukazoval kámošoj, kterej má J7, tak mi hned nabíd výměnu, ale jsem snad blbej?!
PS: Snad vám tenhle obrazový průvodce pomohl a tak splnil svůj účel. Sony je nejlepší!!!

Kdyby přece jen něco bylo nejasný, tak pište na schembi@email.cz a já vám snad odpovím…

PPS: Tahle úprava by nikdy nevznikla bez pomoci (slabý slovo) kámoše-modeláře Fíby, takže mu touhle cestou děkuju!